top of page

ISTOTA PRAWDZIWEJ DIETYMożna chcieć schudnąć z kilku względów. Możesz chcieć być szczuplejszym dla zwrócenia na siebie uwagi lub przypodobania się partnerowi lub dlatego że wierzysz, że mógłbyś wyglądać lepiej. Być może, dodawałaś sobie kilka cali tak samo, jak dodawałaś kilka lat. Nic dziwnego, łączysz przecież przybieranie na wadze z nabywaniem lat.

Nie możesz zatrzymać kalendarza, lecz możesz zatrzymać wagę! Możesz mieć poczucie, że nadwaga jest dowodem braku dyscypliny i oświecenia. Uważa się często, że ludzie otyli są niezdolni do kontrolowania swoich pragnień i ich obwisłe ciała są rzekomym dowodem tego. Z pewnością, mówisz sobie, ale nie dotyczy to mnie.! Otyłość stanowi tylko ryzyko dla zdrowia. Podobno siedem kilogramów nadwagi skraca przeciętnie przewidywany czas życia o 4 lata. Inne naukowe autorytety twierdzą, że pięć kilogramów nadwagi jest większym ryzykiem dla zdrowia niż palenie 20 papierosów dziennie. Ponieważ w naszym społeczeństwie posiadanie nadwagi lub tylko myślenie, że się jest otyłym, jest bardzo rozpowszechnione bardzo wiele mówi się i pisze o tym. Według psychologa dra Hamburgera większość zaburzeń odżywiania się jest symptomem depresji, samotności, nudy, smutku, bezradności, winy i nienawiści do siebie. Jedno uczucie pociąga za sobą drugie, i tak w kółko - nie możesz się z tego uwolnić. 'Jem, ponieważ jestem przygnębiony. Przygnębienie ogarnia mnie wtedy, gdy jestem samotny. Nudno jest być samemu ..."

Czy te uczucia są ci znane? Ludzie otyli mają często poczucie przegranej, jeżeli chodzi o zmianę tego stanu. Mogą stać się niewolnikami kolejnych diet odchudzających. Jest to spisek przeciwko samemu sobie! Równocześnie ze stosowaniem diety ludzie zadręczają się na różne sposoby ćwiczeniami fizycznymi. Psycholog Jim Fadiman powiedział, że żadna gimanstyka robiona jedynie dla utraty wagi nie dawała pozytywnych efektów na dłuższą metę. Jeżeli nie ćwiczysz dla przyjemności, jest autotorturą i wykonywanie tych ćwiczeń przypomina ci jedynie, że jesteś gruby.

Nasze doświadczenia, które poprzez Rebirthing wykazały, że nadwaga ściśle wiąże się z traumą narodzin, syndromem dezaprobaty rodzicielskiej, nieświadomym pragnieniem śmierci i negatywnymi wzorcami myślowymi.

Te 6 cztery pojęcia są ważne dla zrozumienia problemu wagi.

Trauma narodzin jest twoim wprowadzeniem w świat, życie poza łonem matki. Przed narodzinami znajdowałeś się w idealnym środowisku, gdzie wszystkie twoje potrzeby były zaspokajane - miłość, ciepło, schronienie, pożywienie. Dla większości ludzi rodzenie się jest gwałtownym przeżyciem przynoszącym sporo bólu i poczucie zagubienia. W rezultacie tego wielu ludzi odbiera świat jako wrogie, nieprzyjemne miejsce z ludźmi, którym nie można ufać. Mogą oni iść przez życie, usprawiedliwiając się za to, że się urodzili i usiłując powrócić do łona matki. Książka ta pomoże ci zobaczyć zależność pomiędzy traumą narodzin i przejadaniem się.

Następnie również syndrom dezaprobaty rodzicielskiej kształtuje twoje negatywne myślenie o tobie i życiu. Twoi rodzice doznali dezaprobaty, kiedy byli mali, potem dorośli i przenieśli tę dezaprobatę na ciebie. Syndrom dezaprobaty jest rezultatem tego, że twoi rodzice nie zaspokajali oczekiwań swoich rodziców w zakresie miłości i doskonałości. Twoi rodzice stale nie mogli zadowolić swoich rodziców, którzy byli wymagający i którzy skąpili im miłości i uczuć. W rezultacie tego twoi rodzice poświęcili mnóstwo czasu, próbując odegrać się na rodzicach za dezaprobatę lub zdobyć ich miłość. Gdy te wysiłki zawiodły, tłumili swą gorycz (rozczarowanie z tym związane) lub przenieśli urazę na inne ważne osoby, takie jak nauczyciele, koledzy pracodawcy. Po twoich narodzinach rodzice mogli przekazać ci wrogość, którą sami odziedziczyli i z którą żyli tak długo.

Nieświadome pragnienie śmierci jest akceptacją nieuchronności śmierci spowodowanej przez "siły zewnętrzne". Ludzie na ogół akceptują siłę śmierci, nie podając jej w wątpliwość. Wielu naukowców donosi o spontanicznych remisjach i nawet wyleczeniach ze śmiertelnych schorzeń (zwłaszcza raka) przez pacjentów, którzy odmówili powiedzenia "tak" śmierci. Być może, nigdy nie dowiemy się, ile tzw. cudownych uzdrowień doświadczyli w ciągu stuleci ludzie, którzy odmówili powiedzenia "tak" śmierci. Obecnie wielu naukowców dopuszcza hipotezę, że rola umysłu i jego władzy nad śmiercią są z pewnością nie doceniane.

Negatywne wzorce myślowe są to wszystkie negatywne myśli, którymi systematycznie bijesz siebie. Mogą one zawierać takie stwierdzenia jak: "Nigdy nie wyglądam dobrze", "Nie mogę zawsze mieć dobrego ciała", "Nikt nie może nawet kochać mnie, ponieważ jestem gruby". Aby zacząć zmieniać swój wzorzec tyranii wagi, musisz zacząć zmieniać swoje myślenie. Musisz nauczyć się przekształcać swoje negatywne myśli na pozytywne, aby zastąpić niepowodzenie sukcesem. Masz przestać trzymać się daremności i beznadziejności. Bycie otyłym nie jest stanem naturalnym - chyba ze wierzysz, ze tak jest. Wszystko co stworzyłeś swoim umysłem, możesz również przekształcić. Nie wolno ci tworzyć "ciężkich myśli", które czynią cię ciężkim. Większość ludzi otyłych ma za sobą całą historię bycia otyłym. Są otyli z rozmaitych względów, a zwykle co najmniej z jednego powodu. Od czasu do czasu odczuwają do siebie ostrą odrazę lub wstyd i decydują się COŚ Z TYM ZROBIĆ. Tak więc odchudzają się, 7 gimnastykują i są podatni na rady różnych rzekomych autorytetów dietetycznych. Przez pewien czas tracą kilka kilogramów i czują się wtedy zadowoleni. Lubią siebie i swoje otoczenie. Następnie kilogramy i dawna otyła sylwetka powracają. Ten wzorzec powtarza się znowu co jakiś czas. Jeżeli jesteś jednym z tych ludzi, to czy dziwi Cię to, ze twoje wysiłki są daremne, a twoja sprawa beznadziejna?

Przyczyną tego, ze dieta i inne formy samoumartwiania nie są dla ciebie i wielu innych ludzi skuteczne, jest fakt, ze nie dowiadujesz się z nich, jaka jest przyczyna twojej nadwagi. Jeżeli używałeś otyłości jako ochrony siebie albo jako broni przeciwko komuś innemu, twoja waga po zakończeniu będzie miała znowu tendencję do powrotu do poprzedniej. Bierze się to z jakiegoś lęku, który najpierw musisz odkryć i zająć się nim. Gdy pozbędziesz się lęku, używając afirmacji, medytacji, seminariów lub jakiejkolwiek innej metody, wówczas będziesz w sposób naturalny zdolny pozbyć się nadwagi.

Zacznij od popatrzenia inaczej na problem wagi. Proponuję ci rozważenie kilku ogólnych kwestii dotyczących tego problemu (w oparciu o książkę dra L.Pearsona "Psychologiczna dieta -jedz wszystko.)

- Trwała utrata wagi ma miejsce w atmosferze wolności.

- Chroniczni dietetycy są skrępowani rygorami diety i wskazaniami dyktatorów diety.

- Liczenie kalorii podtrzymuje stan beznadziejności wojny z sobą samym.

- Powszechną przyczyną otyłości jest niejedzenie (w wystarczających ilościach) tego co lubisz i pragniesz jeść.

- Czy straciłeś jakieś 10 kg w ciągu 20 dni? Jeżeli masz syndrom odchudzania się, tracenia trochę na wadze, wpadania w panikę, tycia z powrotem, użalania się nad sobą, odchudzania się znowu itd., to pokazujesz, jak jesteś nieadekwatny i niekompetentny, a wówczas twoje poczucie winy spowoduje przyrost wagi.

- Czy masz syndrom "człowiek a jedzenie"? - Czy jesz z poczuciem winy? Bardzo polecam książkę Pearsona. Mówi ona, jak możesz pozbyć się tyranii, którą sam sobie narzuciłeś. Może ci to pomóc przemyśleć twoje podejście do tego całego problemu. A teraz kilka pozytywnych, nie wymagających karania się sposobów podejścia do pokarmów i jedzenia:

- Jedz potrawy, które współbrzmią z tobą. Są nimi te, które zaspokajają określony głód w określonym czasie.

- Wina i przyjemność są kiepskimi kochankami.

- Jedzenie musi dawać satysfakcję i przyjemność, bo inaczej jest bezskuteczne.

- Wolność jedzenia warunkuje wolność niejedzenia. "Jedyna dieta jaka jest" jest szczególnym rodzajem diety, dietą, która może być wypełniona w łóżku. Faktycznie, zdecydowanie polecam ci robienie tego w łóżku. Dieta ta NIE wymaga rezygnacji z pożywienia lub wykonywania ćwiczeń fizycznych. WYMAGA natomiast rezygnacji z negatywnego myślenia i robienia ćwiczeń umysłowych. Dieta ta może pomóc ci w zmianie twojego sposobu myślenia, uczuć i powierzchowności. Może poprawić twoją samoocenę i twoje życie. A czyż nie jest to tym wszystkim, czego pragniesz?


Jedyna dieta jaka jest polega na pozbywaniu się negatywnych wzorców myślenia. Jest odchudzaniem się przez wybaczanie i miłość! Będzie ona zawsze skuteczna, jeżeli będziesz kochać siebie, swoje ciało i jedzenie. Jest bardzo niedroga i bardzo łatwa, ponieważ kolejne jej kroki możesz realizować nawet leząc w 8 łóżku. Jest to ostatnie słowo w dziedzinie diety, ponieważ miłość jest najważniejszą rzeczą, jaka jest, i Bóg jest miłością, a Bóg jest najważniejszą rzeczą, jaka jest. PODSTAWOWE ZASADY

1. Myśl jest twórcza i myśli produkują rezultaty. Pozytywne myśli produkują dla ciebie pozytywne rezultaty. Negatywne myśli produkują dla ciebie negatywne rezultaty. Jakie to proste.

2. To co jesz, nie jest szkodliwe samo w sobie. To twoja WIARA, ze jest szkodliwe, czyni je takim.

3. Jedzenie nie jest "tuczące" samo w sobie, tylko twoje myśli o nim, takim go czynią.

a) Badania robione wśród ludzi, którzy ważyli dokładnie tyle, ile chcieli, wykazały, że wszyscy oni mogli jeść wszystko, co tylko chcieli, bez jakiegoś niepokoju lub zadręczania się.

b) Być może, było tak dlatego, ze wszyscy oni mieli jedną wspólną myśl. Byli przekonani, ze mogą jeść, kiedy i co zechcą, bez przybierania na wadze. Po prostu wystarczyła postawa typu "Nigdy nie tyję".

4. Prawdziwym pokarmem jest dla nas Światło Boga, a nie to co jemy.

5. Wszystkie tradycyjne techniki pozbycia się otyłości, takie jak post lub specjalna dieta skutkują, ponieważ wierzysz, ze będą skutkować. Niestety dopóki działasz poza PRZYCZYNĄ otyłości, najprawdopodobniej przytyjesz z powrotem.

6. Twoje ciało jest zawsze posłuszne instrukcjom umysłu. To ty wydajesz ciału instrukcje dotyczące jedzenia.

7. Nastawienie i wiara wspólnie determinują wszystkie przypadki otyłości.

a) To, w co wierzysz, jest tym co spowodowało twoją nadwagę.

b) Myśl jest przyczyną, która nigdy nie zaprzestaje produkować skutków.

8. Musisz pozbyć się negatywnych myśli o twoim ciele, jedzeniu i sobie samym. Jest to jedyna droga, aby otrzymać stałe rezultaty. Aby osiągnąć pozytywny rezultat, musisz użyć pozytywnych myśli.


Kluczem do wytworzenia pozytywnego myślenia jest stosowanie afirmacji. Stosując afirmację, możesz odpowiednio zaprogramować swoje ciało i umysł tak, aby odnieść sukces. Afirmacja jest pozytywną myślą, którą świadomie wprowadzasz do swojej podświadomości, aby wytworzyła dla ciebie pozytywne rezultaty. To, co robisz, jest rozmyślnym dawaniem twojemu umysłowi idei, nad którymi on później pracuje. Twój umysł stworzy dla ciebie to, czego pragniesz, dasz mu ku temu sposobność. Kreujesz to, o czym jesteś przekonany, ze jest prawdą. Przez powtarzanie afirmacji możesz zaprogramować swój umysł na pozytywne myśli i w ten sposób osiągnąć upragniony cel.

88 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page