top of page

Synchronizacja półkul mózgowych poprzez muzykę Alfa Synchro Theta.




Jednym ze sposobów, które wspomagają nas w poprawieniu synchronizacji półkul mózgowych jest słuchanie muzyki Alfa Synchro Theta. Na wstępie odradzam słuchania pierwszej lepszej muzyki wziętej z YouTube, która może (ale nie musi) wyrządzić więcej szkody niż pożytku.


Co oznacza synchronizacja półkul mózgowych dla Ciebie?

Twój umysł stanie się bardziej przebudzony , skupiony , głęboki , potężniejszy, a jednocześnie spokojny . Integrując obie półkule mózgu i umożliwiając im zsynchronizowaną pracę, odczujesz poprawę ogólnego stanu zdrowia psychicznego, poprawę wydajności poznawczej, lepszą pamięć i funkcjonowanie intelektualne.


Twórcą i pionierem piewszej metody synchronizacji półkulowej poprzez odpowiednią muzykę jest Monroe Institute Hemi Sync®. Alfa Synchro Theta jest doskonałym odpowiednikiem tej muzyki.


Mózg jest najbardziej skomplikowanym i wrażliwym narządem w ciele człowieka. Poprawne jego działanie decyduje o postrzeganiu naszej rzeczywistości i umiejętności radzenia sobie w życiu. Jak to się dzieje, że jednym wszystko przychodzi łatwo, uczą się szybciej, kreatywnie (twórczo) rozwiązują problemy, potrafią korzystać ze swoich talentów, są bardziej inteligentni i zostają geniuszami?


Trochę teorii.


Nasza świadomość i podświadomość pracowałaby znacznie lepiej, gdybyśmy wykorzystywali cały potencjał dostępny w naszym mózgu. Ale przeciętny człowiek wykorzystuje tylko 3-6% możliwości swojego mózgu. Naukowcy i ludzie z wysokim IQ 6-10% a geniusze ponad 10%. Co się więc dzieje z tymi 90%? Ta znaczna część jest w stanie uśpienia (wyłączona). Okazuje się, że tajemnica uaktywnienia tej części mózgu tkwi w nas samych, w tym jak mózg pracuje, a mówiąc jaśniej jak się między sobą (na jakich częstotliwościach) porozumiewają się półkule mózgu. Czy ich praca jest zsynchronizowana. Nie uruchomimy tych ponad 90% jeśli będziemy przebywać w stanie aktywności beta.


Stymulując odpowiednio fale mózgowe specjalnie przygotowaną muzyką, uzyskujemy w sposób świadomy obniżony stan aktywności mózgu. Przechodzimy ze stanu beta - (normalna aktywność i pobudzenie, przebieg fal ostry, nieregularny, przy częstotliwości powyżej 13 Hz.), do stanu alfa lub głębszego - theta (podobny do głębokiego snu, przebieg fal bliski sinusoidy i o częstotliwości poniżej 7 Hz.), a sprawi, że:


- pozbywamy się wewnętrznego chaosu i niepokoju (który towarzyszy w stanie beta)

- nauka staje się dużo bardziej łatwa, przyjemna, efektywna i trwała

- poprawia się znacznie nasza pamięć i koncentracja

- wzrasta poziom inteligencji, będziemy potrafili twórczo i skutecznie uczyć się oraz rozwiązywać problemy

- wzrasta skuteczność naszej pracy (mniejszym wysiłkiem robimy więcej) - niezbędna dla szefów, kierowników i dyrektorów (jak jesteś podwładnym uwolni Cię o stresu spowodowanego przez przełożonego i pracodawcę)

- inni zaczną doceniać wysokie twoje kompetencje i zauważą twoją błyskotliwość

- wzrośnie samoocena i pewność siebie w każdej sytuacji

- nauka języków obcych będzie teraz czystą przyjemnością

- poprawi się stan naszego zdrowia.

- skutecznie się wyciszysz i zrelaksujesz po dniu pełnym stresu.

- szybko zregenerujesz siły - wystarczy 30min. żeby być nowonarodzonym.

- oczyszcza umysł i ciało z toksycznych myśli i emocji.


Uwaga: u niektórych osób może powodować eksterioryzację (wyjście umysłu poza ciało i podróżowanie poza nim !)


Korzyści z ALFA SYNCHRO THETA jest znacznie więcej. Dzieci od chwili narodzin prawie zawsze przebywają w stanie alfa ok.6-8Hz dzięki temu w niesamowitym tempie przyswajają sobie wiedzę (uczą się mówić, chodzić i biegać, bawić się i mają cudowną wyobraźnię). My przebywając w stanie alfa lub theta zawsze czujemy błogi spokój.


Mózg składa się z dwóch półkul: prawej i lewej. Prawa półkula unerwia lewą połowę ciała i na odwrót. U większości osób (także u leworęcznych) lewa półkula jest odpowiedzialna za myślenie logiczne, analityczne, racjonalne, matematyczne, za procesy werbalne. Lewa półkula "widzi drzewo zamiast lasu". Prawa półkula, to myślenie całościowe (tzw. holistyczne), intuicyjne, synteza, wyobraźnia, skojarzenia, symbole, praca obrazami. To ona "widzi las, zamiast pojedynczych drzew".


Poniżej z tabeli możemy łatwo wywnioskować, którą półkulą bardziej się identyfikujemy (jest dominująca):

Półkula lewa

Półkula prawa

logiczna, starająca się

twórcza i odruchowa

dosłowność

synteza

małe pisane litery

intuicja

duże litery

kontrola nad ruchem

logika

całość (ogólny ogląd)

drukowane litery

wizja panoramiczna

mowa

percepcja przestrzeni

sekwencyjność

pamięć długa

kodowanie informacji

wyobraźnia

krok po kroku

lubi słuchać tylko melodii

skupianie się na szczegółach

czytamy, ale nie rozumiemy co czytamy

percepcja czasu

wizualizacja

matematyczność

metaforyczność

sylabizowanie

uduchowienie - modlitwa

przetłumaczenie obrazów wyobraźni na słowa

produkcja słów

​pamięć krótka (częściowo po obu stronach)

uzdolnienia plastyczne

przetwarza szczegóły dźwięku, poszczególne fazy, słowa piosenki

seks (przyjemność)

percepcja słuchowa

percepcja wizualna

Synchronizacja półkul mózgowych w badaniach naukowych.


Naukowcy odkryli, że uznani w świecie geniusze korzystają w czasie procesów myślenia zarówno z logiki lewej, jak i wyobraźni prawej półkuli. Umożliwia to lepsza niż u innych synchronizacja półkul mózgowych. A synchronizacja lewej i prawej półkuli mózgowej sprzyja powstawaniu twórczych pomysłów, poprawie pamięci itp.


Badania przeprowadzone na zaawansowanych joginach, mnichach zen i szamanach, mających za sobą wieloletni trening medytacyjny w tradycyjnym stylu, potwierdziły, że ich mózgi w stanach głębokiego transu medytacyjnego wykazują wysoką synchronizację (koherencję) pomiędzy prawą i lewą półkulą oraz przewagę rytmów alfa (7-13 Hz) i theta (4-7Hz) w obrazie elektroencefalograficznym. W latach pięćdziesiątych zaobserwowano możliwość wodzenia rytmów czynnościowych mózgu przy pomocy bodźców wzrokowych i słuchowych. Okazało się, że mózg przystosowuje się do częstotliwości bodźca, np. gdy migano w oczy światłem w częstotliwości 8 Hz (osiem razy na sekundę) po paru minutach zaobserwowano wzrost częstotliwości 8 Hz w wykresie EEG. Specjalna technika dudnień różnicowych powodowała ponadto zwiększenie synchronizacji pomiędzy półkulami. Dudnienia różnicowe powstają na skutek emisji dźwięków o zbliżonej częstotliwości, to w odsłuchu pojawi się dudnienie, które jest wynikiem nakładających się (interferujących) fal dźwiękowych. To zjawisko opisano już w XVIII wieku. Jednak dopiero pod koniec lat sześćdziesiątych XX wieku stwierdzono, że jeśli oba dźwięki poda się osobno do obu uszu (w słuchawkach stereo) to dudnienie powstaje w ośrodku słyszenia w mózgu, który ma tendencję do dopasowywania się do częstotliwości dudnienia oraz synchronizacji półkul. W ten sposób odkryto możliwości wprowadzania mózgu w stan zbliżony do tego, w którym medytowali głęboko zaawansowani jogini po wielu latach treningu.


W toku wieloletnich badań okazało się, że w stanie synchronizacji półkulowej mózg nie tylko wchodzi w głębokie stany medytacji i relaksacji, w których łatwo ujawnia się treść podświadomości (co daje m.in. zwiększoną kreatywność) ale staje się bardzo chłonny i łatwo koduje nowe informacje. Zsynchronizowany mózg nie tylko łatwiej i z większą trwałością zapamiętuje np. słówka języka obcego, ale również może zmienić wzorce postrzegania świata i zachowania jednostki. W ten sposób można wpływać na podświadomą część umysłu. Dzięki temu mechanizmowi możliwe jest sterowanie zachowaniami nieświadomymi: np. kontrola nałogów (nikotynizm, alkoholizm, przejadanie się), podnoszenie nastroju, zwiększenie energii i kreatywności, polepszenie pamięci, przezwyciężenie tremy i nieśmiałości, zwiększenie siły układu odpornościowego i in.


Od tysięcy lat szamani korzystali z wpływu bodźców słuchowych na umysł i mózg, poprzez bębnienie i specyficzną muzykę, jednak dzięki nowoczesnym badaniom otrzymaliśmy o wiele potężniejszą i bardziej precyzyjną technologię wpływania na własną podświadomość. Dobre nagranie synchronizacyjne powstaje w wyniku sprzężenia kilku istotnych czynników, a głównymi są: technika wodzenia rytmów czynnościowych i odpowiednio dobrana muzyka.


Metoda synchronizacji półkulowej może pomóc nam odkryć w sobie naturalne dla każdego możliwości przebywania w stanie alfa - relaksu, co może mieć dla nas zbawienny wpływ na nasze funkcjonowanie w codziennym życiu. Możliwości zastosowania tej muzyki do wodzenia (sterowania) rytmów czynnościowych i synchronizacji półkulowej są wręcz nieograniczone i dobroczynne. Sprawa jest oczywista - im dłużej pozostajesz w stanie alfa lub theta tym mniej czasu tracisz na zmagania, a osiągasz więcej. Twoje cele są szybko osiągane, przestajesz popełniać błędy - podejmujesz praktycznie zawsze słuszne decyzje, które są korzystne dla Ciebie i wszystkich. Z łatwością zarabiasz pieniądze, z łatwością możesz tworzyć genialne pomysły i zarobić na nich. Wprowadzasz zgodę i harmonię do związków i do pracy. Inni zaczynają doceniać twoje dobroczynne towarzystwo. Naucz się korzystać z genialności Twojego umysłu.

190 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Egoizm

bottom of page