top of page

ODCZUCIA WEWNĄTRZ SIEBIE I WŁASNEJ STRUKTURY ENERGETYCZNEJ. Ruchy ciała eterycznego i jego odczucie.Wychowany w świecie materialistycznym człowiek nie posiada nawyków rejestrowania tych odczuć, które leżą poza sferą materialną. I tym bardziej nie jest przyzwyczajony odnosić swoich odczuć do realności energoinformacyjnego świata. W tym czasie pole energoinformacyjne bez przerwy nas atakuje, we wszystkich swoich przejawach, tylko czekając na nasze zainteresowanie. Nic dziwnego: przecież pole przenika cały świat, wszystkie jego przedmioty i zjawiska, żywe i nieożywione obiekty. Trzeba wam będzie przejść inicjację, aby poczuć, w jaki sposób przejawia się ono w każdym momencie życia. To tak samo ważna umiejętność, jak umiejętność chodzenia, mówienia czy trzymania w rękach przedmiotów.


System nawyków DEIR Stopień 1. Krok 1. Odczucie swojego ciała eterycznego.


Stańcie prosto, rozstawcie nogi na szerokości ramion. A teraz wolno podnoście wyciągniętą w bok prawą rękę, tak by była równoległa w stosunku do podłogi. Wolno opuśćcie rękę. Zróbcie to kilka razy. Postarajcie się całkowicie skupić na ruchu ręki i odczuć każdą kostkę, każde włókno waszych mięśni, każdą komórkę.


Rys. 1. – Zdjęcie. Oczy widzą, że ręka jest nieruchoma, ale odczuwacie, jak się porusza jej sobowtór eteryczny.


Opuśćcie rękę i w dalszym ciągu stojąc bez ruchu (ręce opuszczone wzdłuż ciała) powtórzcie ten ruch w myślach. Wywołajcie u siebie te same odczucia, które przeżywaliście przy realnym ruchu ręki - oto rękę podnosimy do góry, oto dochodzi do pozycji równoległej w stosunku do podłogi, oto wolno się opuszcza…Chociaż ręką fizyczna jest nieruchoma, a czynność trwa tylko w wyobraźni, zdziwicie się temu, jak oczywiste będzie odczucie poruszającej się ręki. I jak, udało się? Gratuluję! Przed chwilą po raz pierwszy w życiu uczyniliście świadomy ruch swojego ciała subtelnego, które jest niczym innym jak tylko waszym energoinformacyjnym sobowtórem przenikającym każdą komórkę ciała fizycznego.

Jeśli nie udało się za pierwszym razem nie przejmuj się, spróbuj kolejny raz, aż do skutku.

Właśnie ciało eteryczne obdarzyło świadomością ciało fizyczne; jest ono zdolne do samodzielnego poruszania się. To, co zrobiliście, wbrew pozornej prostocie, jest nie mniej ważne niż pierwszy krok małego dziecka, które dopiero uczy się chodzić. Wy również dopiero uczyliście poruszać się w świecie energoinformacyjnym.

A teraz odrobinę bardziej skomplikowane ćwiczenie. Wyciągnijcie rękę (fizyczną) do przodu, prosto przed siebie, na przykład w kierunku ściany (jeśli znajdujecie się w pokoju) lub najbliższego drzewa, słupa, budynku. A teraz odczujcie, że wasza ręka wydłuża się o metr, dwa, trzy - na tyle, ile trzeba, by dosięgnąć ściany (drzewa, słupa, budynku).Czujecie to, jak wasza ręka wyciągnęła się do przodu. Oto już osiągnęła swój cel, dotyka przedmiotu, który wybraliście. Dziwne uczucie, nieprawdaż? Dokładnie wyczuwacie pod palcami gładką, chłodną ścianę albo nagrzaną słońcem chropowatą korę drzewa. A przecież waszej materialnej ręce z krwi i kości brakuje kilku metrów, by moc tego naprawdę dotknąć.


Rys. 2. – Zdjęcie. W odróżnieniu od ręki materialnej, ciało eteryczne łatwo się wydłuża.


Zdradzę wam pewną tajemnicę. Robiliście to już wiele razy, chociaż teraz tego nie pamiętacie. Robiliście to nieświadomie będąc niemowlakiem, kiedy leżeliście w łóżeczku. Oczywiście nie byliście w stanie dosięgnąć swoją słabą, małą rączką ściany, sufitu lub stołu. Badaliście otaczający was świat za pomocą swojej energetyki, którą potrafiliście wtedy z łatwością sterować. Dorastając zatraciliście tę umiejętność tylko dlatego, że jej nie rozwijaliście - przecież nikt was tego nie uczył i nikt z wami o tym nie rozmawiał. Teraz bez trudu przywrócicie swoje nawyki, ponieważ dla was nowe to zapomniane stare.


System nawyków DEIR Stopień 1. Krok 2. Zmiana rozmiarów ciała eterycznego.


Teraz będziemy pogłębiać i poszerzać swoje na nowo odkryte odczucia. Potraktujmy to jak zabawę. Przecież nawet w bardzo poważnym i dojrzałym człowieku żyje jego wewnętrzne dziecko, które potrafi się bawić i uczy kreatywnego postrzegania świata. I jeśli nawet dawno o nim zapomnieliście i zamknęliście je w głęboko ukrytych zakątkach swojej duszy - możecie znów przywrócić je do życia, a ono szczęśliwe, że znów sobie o nim przypomnieliście, poprowadzi was do nowego życia, nowych odkryć. Tylko że to, czym teraz się zajmujemy, w rzeczywistości nie jest już zabawą. To bardzo poważna sprawa. Zatem już wam się udało dotknąć przedmiotu wydłużoną ręką ciała eterycznego. Tym razem będziemy pracować z całym ciałem. Możecie stać, siedzieć lub leżeć - jak wam wygodniej. Całkowicie się rozluźnijcie. Teraz wyczujcie, jak granice waszego ciała zaczynają stopniowo się poszerzać. Rośniecie coraz bardziej - wasze ciało staje się już wielkie jak dom, wypełniło mieszkanie, blok, w którym mieszkacie. I co, poczuliście się wielkoludem, gigantem, Guliwerem w krainie liliputów? A teraz zaczynajcie się zmniejszać, zmniejszajcie się, zmniejszajcie. Już zmniejszyliście się do wielkości winogrona. Pobądźcie trochę małym winogronem, rozejrzyjcie się dookoła, poczujcie, jakie wielkie przedmioty was otaczają. Ale nie zapomnijcie wrócić do swoich normalnych rozmiarów, bo jeśli zapomnicie i pójdziecie do pracy, zostawiając swoje ciało astralne malutkim, nie dziwcie się, że będą was popychać i zamykać drzwi przed nosem. Ludzie podświadomie reagują na rozmiary ciała eterycznego innych osób.


Rys. 3. – Zdjęcie. Możecie zwiększać swoje ciało eteryczne, tak jak wam się spodoba. Rys. 4 – Zdjęcie. Możecie zmniejszać swoje ciało energetyczne do żądanych rozmiarów.


Na przykład mieszkańcy miast mają w porównaniu z mieszkańcami wsi o wiele skromniejsze rozmiary ciała eterycznego, a to znaczy, że ich aura również jest mniejsza. Dlatego na przykład mieszkańcy Moskwy irytują mieszkańców Petersburga, kiedy w trakcie rozmowy zachowują odległość pomiędzy rozmówcami nie większą niż 15 centymetrów (mieszkańcy Petersburga są przyzwyczajeni do utrzymywania dystansu w trakcie prowadzenia rozmowy w granicach od 1 do 1,5 metra). Japończycy natomiast trzymają się tak blisko swego rozmówcy, że mogą spowodować atak klaustrofobii nawet u sardynek w puszce.


Rys. 5. – Zdjęcie. Ciało eteryczne może przemieszczać się niezależnie od ciała fizycznego.


Jeśli zaś zostawicie swoje ciało eteryczne tak wielkie jak dom, niewykluczone, że będziecie przytłaczać innych i wywoływać u nich poczucie dyskomfortu. Nie zapominajcie - to nie zabawa. Popuśćcie wodze swojej wyobraźni. Bawcie się, fantazjujcie, eksperymentujcie. Ale pamiętajcie, że teraz bawicie się realnym światem. W zasadzie zmiana rozmiarów ciała eterycznego może już teraz się przydać: na przykład przy przeprowadzaniu ważnych rozmów lub w czasie ostrej wymiany zdań zwiększenie rozmiarów ciała eterycznego pomoże wam zwiększyć swój wpływ na otoczenie. Zmniejszenie ciała eterycznego potrafi pomoc uniknąć niechcianego spotkania i zgubić się w tłumie. Wróciliśmy do swoich zwyczajnych wymiarów. A teraz, nie ruszając się z miejsca, wyobraźcie sobie, jak robicie krok: jeden, drugi, trzeci - i już stoicie w rogu pokoju. I stojąc w rogu pokoju, w swoim niewidocznym ciele eterycznym, patrzcie na swoje ciało fizyczne na środku pokoju. Teraz wróćcie do siebie. Po chwili ponownie w myślach zostawcie ciało, pospacerujcie po mieszkaniu, wejdźcie do pokoju obok…Prawda, że to niesamowite odczucie? I jeśli myślicie, że chodziliście po swoim mieszkaniu tylko w myślach i w wyobraźni, to jesteście w błędzie. Poruszaliście się po mieszkaniu w swoim ciele subtelnym. To rzeczywistość. To ostatnie doświadczenie często nazywane jest podrożą w niskim astralu. Niski astral, jak wynika z samej nazwy, jest na dwóch najniższych, niskowibracyjnych warstwach energoinformacyjnego pola, niemniej jest subtelniejszy niż ten materialny świat, w którym żyje nasze ciało fizyczne. Trzeba powiedzieć, że większość związków energetycznych między ludźmi we współczesnym społeczeństwie skupiona jest właśnie na niskim astralu.


System nawyków DEIR Stopień 1. Krok 3. Spostrzeganie zmian energoinformacyjnych w przestrzeni.


U siądźcie w pustym pokoju, rozluźnijcie się. Wyobraźcie sobie, że granice waszego czucia rozszerzyły się do rozmiarów pokoju. Granice pokoju to granice waszego ciała. Połączcie się całkowicie z pokojem. Poczujcie, jakbyście byli powietrzem, które go wypełnia. Powietrze, ściany, sufit, podłoga - to wszystko znajduje się wewnątrz was, jest częścią waszego ciała. Lub odwrotnie - wasze ciało teraz składa się z powietrza i światła wypełniających pokój oraz z jego ścian, podłogi i sufitu.


Rys. 6. – Zdjęcie. Możecie powiększyć swoje ciało eteryczne tak, aby całkowicie wypełnić pokój i poczuć jego przestrzeń.


A teraz wyobraźcie sobie, że drzwi do pokoju zostały otwarte. Zauważycie zmianę w odczuciach, którą odebrało wasze ciało między zamkniętym a otwartym pokojem. Teraz wyobraźcie sobie, że do pokoju wszedł człowiek. Znów zauważycie zmianę w odczuciach, które teraz są inne. Nic dziwnego - zmieniła się energoinformacyjna struktura pokoju.

Ponownie wróćcie do odczucia pustego pokoju. Zauważacie różnicę?

Wróćmy do swojego normalnego postrzegania, do zwyczajnych granic ciała. Przeżywane przed chwilą odczucia są na pierwszy rzut oka bardzo subtelne. Są tak nieokreślone dla naszego zwyczajnego materialistycznego postrzegania, że w żadnym języku nie znajdziemy dla tych odczuć nazwy. Nie jest to ani dotyk, ani powonienie, ani wzrok…A co? Jakiś nieokreślony "szósty zmysł". Jednocześnie te odczucia są dla nas znajome i zauważalne, świadomość rozpoznaje je z łatwością.

Dzięki otrzymanemu przy okazji tych ćwiczeń doświadczeniu poczuliście, jak energetyka przestrzeni na poziomie niskiego astralu kontaktuje się z wewnętrzną energetyką człowieka, ze sferą jego zmysłów. Właśnie na tym poziomie do podświadomości człowieka i do jego strefy energetycznej często przenikają cudze programy. Wykonaliście z łatwością wszystkie ćwiczenia. Oznacza to, że opanowaliście umiejętności pozwalające przywrócić normalne krążenie energii i prawidłowe, niewypaczone spostrzeganie świata.

Odczucia tego typu są bardzo przydatne, pomogą nam złączyć się z otaczającą nas przestrzenią i zauważyć najmniejsze zachodzące w niej zmiany. Właśnie takie odczucia pomagają dzikim zwierzętom zauważyć niebezpieczeństwo.

Postrzeganie niskiego astralu stanowi pierwszy, podstawowy poziom nauki postrzegania pola energoinformacyjnego. Jak z pewnością zrozumieliście, w niskim astralu dobrze działa nasza wyobraźnia, która łączy w sobie tylko kanał informacji wzrokowej. W wyobraźni możecie spacerować po lesie, siedzieć w teatrze, chodzić na randki i nie domyślacie się, że w tym samym czasie z waszą wyobraźnią przemieszcza się też wasze ciało subtelne. Właśnie do świata niskiego astralu trafiamy w czasie snu. Tam podróżujemy w naszych ciałach subtelnych i spotykamy takich samych podróżników. Podróżować tam na jawie większość osób nie potrafi dlatego, że nasze postrzeganie zniekształcone jest przez wychowanie i uważamy, że jest to po prostu niemożliwe. Ale wy, w odróżnieniu od zwyczajnego człowieka, już częściowo przejrzeliście na oczy i dowiedzieliście się, czym jest w rzeczywistości świat. Jeśli nie zejdziecie z tej drogi, stopniowo będziecie wchodzić coraz wyżej, a wasze postrzeganie będzie rozprzestrzeniać się coraz dalej - od niskiego astrala do najwyższych poziomów pola energoinformacyjnego.


51 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Egoizm

Comentarios


bottom of page