top of page

NA CZYM POLEGA KONCHOWANIE USZU?

Konchowanie uszu to coraz bardziej popularny zabieg medycyny naturalnej, którego celem jest przede wszystkim usunięcie woskowiny zalegającej w uszach, oczyszczenie zatok i inne opisane poniżej.


Co to jest koncha woskowo- ziołowa ?

Koncha jest to rurka w kształcie lejka z jednej strony o średnicy około 0,8cm oznaczonej zieloną kreską i usztywniona blaszką, a drugi koniec o średnicy 2,5cm. Wykonane na bazie bawełny lub lnu (100%) i wosku pszczelego z dodatkiem ekstraktów z ziół i olejków eterycznych.

Na czym polega zabieg ?

Konchowanie uszu polega na włożeniu do małżowiny usznej specjalnej konchy, a następnie jej zapaleniu. W tym celu pacjent musi położyć się na boku, a pod głowę ma zazwyczaj podłożoną niewielką poduszeczkę. Następnie osoba wykonująca zabieg przykrywa jego głowę papierowym pokrowcem lub ręcznikiem, który to posiada wycięty otwór na ucho.

Zabieg trwa ok 50 min. (ok. 25min. na jedno ucho). Używamy konch najwyższej jakości, o długości 30cm stąd długi czas spalania.

W pierwszej kolejności wykonujemy masaż ucha, czynność ta jest wykonywana w celu pobudzenia krążenia, bowiem dzięki temu znacznie lepiej wchłaniają się substancje zawarte w poszczególnych olejkach eterycznych zawartych w konsze. Następnie konchę umieszczamy w uchu uszczelniając ją kremem, aby przestrzeń między konchą a ściankami ucha była szczelna.

Podpalamy konchę, wkłada się ją na głębokość około jednego centymetra do przewodu słuchowego i czekamy, aż spali się. Podczas wykonywania zabiegu nadmiar wypalonej konchy jest na bieżąco usuwany przy pomocy nożyczek lub pęsety i wrzucany do pojemnika z wodą, a specjalna linia na konsze pokazuje, w jakim momencie należy zakończyć zabieg.

Po wyjęciu konchy osoba wykonująca zabieg sprawdza zawsze dokładnie czy na powierzchni ucha nie pozostały jakiekolwiek zanieczyszczenia, a później rozwija świecę i sprawdza jakie zanieczyszczenia były nagromadzone w środku ucha.

Jeśli konchowanie uszu jest wykonane przez doświadczoną osobę, to wówczas zabieg ten nie niesie za sobą jakiegokolwiek ryzyka poparzenia czy też uszkodzenia błony bębenkowej.


Zastosowanie ?

- Oczyszczanie uszu,

- podrażnienia i poinfekcyjne stany zapalne w uszach i zatokach,

- szumy i dzwonienia w uszach,

- problemy z błędnikiem,

- poprawa słuchu,

- regulacja ciśnienia podczas bólów głowy, migrenach, zapaleniach zatok, nieżycie nosa

- uśmierzanie stresów i nadmiernej wrażliwości,

- potrzeba osiągnięcia relaksu

- aktywizacja procesów metabolicznych i odpornościowych

- stymulacja procesów energetycznych organizmu

135 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Egoizm

Comments


bottom of page