top of page

Informacje dla osób korzystających z zabiegów

Bioterapia (bioenergoterapia) — jest to swoiste oddziaływanie jednego organizmu na drugi lub inne przy wykorzystaniu energii własnej (bioenergii). Bioenergoterapia nie jest działaniem zastępującym działania medyczne, lecz komplementarnym wspomaganiem osłabionego energetycznie, zakłóconego energetycznie organizmu. Stosowanie bioterapii nie wymaga przerywania jakiejkolwiek terapii medycznej. Osoba chora powinna być pod stałą opieką lekarską. Każdy ma możliwość uzyskać wszelkie informacje ma temat zabiegów bezpośrednio podczas wizyty oraz zapoznania się z informacjami ogólnymi, które to znajdują się w gabinecie.

 

Ilość i częstotliwość wizyt jest sprawą indywidualną dla każdego człowieka i zależą od wielu czynników. Przeważnie wystarczają wizyty raz na 1-2 tygodnie. Dłuższa przerwa niż miesiąc jest niewskazana i oznacza przerwanie serii zabiegów. Zakończenie serii powinno nastąpić dopiero po całkowitym ustąpieniu zakłóceń energetycznych.

W celu poprawy stanu zdrowia można skorzystać z następujących informacji:

1. Miejsce zamieszkania i miejsca w których przebywa się dość długo powinny zostać odpromieniowane. W tym celu najlepiej jest zlecić to wykwalifikowanemu radiestecie. Można też spróbować wykonać to samemu poprzez umieszczenie odpowiednich „odpromienników” w miejscu spania, itp. „Odpromienniki”

różnego rodzaju można zakupić w sklepie, poprzez internet, itp. Osobiście mogę polecić w tym celu Prawodę. Informacje w gabinecie, a także na stronie www.magterapia.pl/prawoda

2. W czasie wizyty można otrzymać nagranie służące do budowania pozytywnego nastawienia do zdrowia oraz pobudzające i ściągające energie, a ponadto służące do połączenia pomiędzy osobą a bioterapeutą. Nagranie jest specjalnie zakodowane na kontakt energetyczny. Nagranie należy słuchać leżąc w pozycji „medytacji” i starać się w nie „wczuć”. Każdego dnia o godzinie 7 rano i 22 wieczorem wykonywane są zbiorowe zabiegi na odległość (telebioenergoterapia) w tych godzinach należy jej słuchać. Jeśli nie można o tych godzinach to w innych ale przynajmniej starać się co najmniej jeden raz dziennie skorzystać z zabiegu. Każda 1 nagranie jest na 1 miesiąc codziennego słuchania. Nagranie jest własnością Sebastiana Barzyk, nie jest sprzedawane, a jedynie wypożyczane. Powinny być zwrócone po wykorzystaniu lub w razie zaprzestania korzystania z usług uzdrawiania. Sebastian Barzyk nie ponosi odpowiedzialności za następstwa nie wykonania obowiązku zwrotu nagrania.

3. W celu usunięcia toksyn i oczyszczenia organizmu można zastosować jedną z diet (kuracji) oczyszczających:  

- Kuchnia wegańska, żywienie optymalne itp.

- Totalna kuracja wg Rudolfa Breuss'a

- Głodówka lecznicza - książka G.P.Małachow

- Jeden z zestawów kuracji oczyszczających wg Michała Tombaka

- Kuracja oczyszczająca wg Księdza Stefana Opieli - przykładowo wygląda ona następująco:

Opiera się ona na głodówce, nie jest to jednak bezwzględny warunek skuteczności. Wystarczy

powstrzymać się od jedzenia przez kilka dni. Gdyby to było zbyt trudne, należy zrezygnować z niektórych produktów: wszelkie produkty zwierzęce (mięso, ryby, nabiał, jaja), białe pieczywo, cukier, produkty rafinowane. Podstawę stanowi codzienne spożywanie soku, sporządzonego ze świeżych i surowych buraków (0.4), marchwi (0,2) i selera (0,15). Sok dokładnie przecedzić, zlać razem wstrząsnąć i spożywać w ciągu dnia małymi łykami, co 1-1,5 godziny (Nie wolno pić soku na raz !!!). Koniecznie spożywać co najmniej szklankę soku w ciągu dnia.  

Można jeść pęczak na gęsto ugotowany z żurkiem ( na własnym zakwasie) z razowej żytniej mąki. Spożywać ten posiłek 3 razy dziennie. Nie będzie uczucia głodu. Jeśli to trudne to dodać inne produkty za wyjątkiem wyżej zabronionych. Przed spożycie energetyzować soki i artykuły przy Prawodzie. Warunkiem uzyskania pozytywnych efektów jest ścisła realizacja i codzienna systematyczność.

4. Automasaż dłoni i stóp. Nie mylić z akupresurą. Do tego nie jest potrzebna żadna wiedza. Wystarczy starannie i dość mocno masować dłonie i stopy zwracając staranniejszą uwagę na miejsca bolące i starać się je rozmasować. Masaż wykonywać co najmniej raz dziennie najlepiej przed medytacją.. Czas dobrze wykonanego masażu wynosi około pół godziny. Zalecane jest chodzić w klapkach na „igłach” Do masażu dłoni i stóp, a także miejsc bolących używać mieszanki olejku kamforowego i rycynowego, z tym, olejku rycynowego powinno być 2 razy więcej. Olejki kupić można w aptekach czy sklepach zielarskich.

5. Kręgosłup. Żaden masażysta ani masaż oraz żadna operacja nie zastąpi ruchu i ćwiczeń. Może najwyżej ulżyć cierpieniom lub uszkodzić kręgosłup. Kręgosłup utrzymuje się na mięśniach i nikt za nas nie wytrenuje mięśni do utrzymania go w odpowiednim stanie. Profilaktyka jest najlepszym sposobem uniknięcie kłopotów z kręgosłupem

- Należy cały czas obserwować siebie, chodzić prosto, stać prosto, siedzieć prosto, brzuch powinien być wciągnięty, plecy wyprostowane, głowa uniesiona lekko w górę.

- Siedząc nie należy nigdy zakładać nogi na nogę, ponieważ pod kolanami znajdują się dwie duże arterie (tętnice), których ucisk powoduje naruszenie ogólnego krążenia krwi.

- Przyzwyczajenie siadania z nogą założoną na nogę z wiekiem powoduje bóle w kręgosłupie, mięśniach nóg, żylaki, choroby naczyń krwionośnych kończyn dolnych.

- Nie podnoś ciężarów z pozycji stojącej. Mniej obciążasz kręgosłup jeśli ugniesz kolana.

- Wzmacniaj mięśnie brzucha — odciążają kręgosłup o 20%.

. Ciężar rozkładaj na oba ramiona.

- Dla leniwych proponujemy zakupić matę do akupresury i korzystać z niej 2 razy dziennie, leżąc, siedząc lub chodząc po niej ok. 15min. Czas można wydłużać kiedy ciało się wzmocni.

Sami możemy nastawiać sobie kręgosłup poprzez odpowiednie ćwiczenia.

Zestaw ćwiczeń nr 1 - na pierwszy miesiąc ćwiczeń

Po przebudzeniu należy kilka razy przeciągnąć się. Leżąc na plecach z całej siły naciskać tyłem głowy w poduszkę przez 5 sek. odpoczywać. Powtarzać 6 razy. Następnie położyć poduszkę na piersi i przez 5 sek. mocno ją obejmować — 5 sek. odpoczywać.

Położyć poduszkę między nogami, ściskać ją mocno kolanami przez 5 sek.- 5 sek. odpoczywać. Powtarzać 6 razy. Następnie na 5 sek. podnieść nogi do góry pod kątem 45° — 5 sek. odpoczywać. Powtarzać 6 razy.

Palcami jednej nogi przez 5 sek. ciągnąć na siebie palce drugiej nogi tak na zmianę 6 razy. Tak minęło 5 minut. Ćwiczenia zakończone, mięśnie i naczynia krwionośne rozgrzane. Ze względu na to, że ćwiczenie jest wykonywane w pozycji leżącej, obciążenie mięśnia sercowego jest minimalne i dlatego mogą je wykonywać zarówno starzy, dorośli jak i dzieci.

6. Oddech jest ważnym elementem mającym wpływ na zdrowie. Ponad 99% ludzi oddycha nieprawidłowo. Prawidłowego oddechu można się nauczyć poprzez kursy lub literaturę z zakresu jogi (pranajama). A naukę tego można zostawić na później kiedy człowiek pozbędzie się wszelkich dolegliwości; chyba że ma kłopoty z oddychaniem.

7 Wiara w działanie bioterapii nie jest potrzebna. Bioterapia to wiedza i umiejętności. Wystarczy z niej korzystać i stosować się do zaleceń, a wyniki i odczucia na pewno zmienią podejście powodujące zainteresowanie. Interesowanie się czymś niesie poznanie i wiedze. Jeśli komuś brakuje wiary jako religii i nie widzi sensu życia to może je znajdzie w słowach Jezusa: „Królestwo Boże jest w was i wokół was, nie w domach z drewna i kamienia. Rozłup kawałek drewna a będę tam, podnieś głaz ... a znajdziesz mnie”. Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd ...

Jeśli ktoś był jeden raz na zabiegu i spodziewał się cudu to przepraszam za zawód.

 

Proszę nie wypowiadać na temat bioterapii fałszywej opinii, gdyż są osoby chore które potrzebują pomocy i które zrobią wszystko aby być zdrowym. I właśnie takim pomagam.

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

bottom of page